Recenzje

Zaginięcie Madeleine McCann – Co wydarzyło się w Praia da Luz ?

By 3 kwietnia 2019 No Comments

Jak już się zdążyliście zorientować, jednymi z moich ulubionych gatunków filmowo-serialowych, są te oparte na faktach. Oczywiście to nie tak, że ekranizacje fabularne są w czymś gorsze, ale sami musicie przyznać, że oglądając historię która wydarzyła się naprawdę poniekąd mocniej ją czujemy  i zastanawiamy się czy Nas też mogłaby spotkać.

Dokument o którym dzisiaj mowa, to historia porwania 3 letniej dziewczynki, która wydarzyła się blisko 12 lat temu i z dużą dozą prawdopodobieństwa, słyszeliście o niej w TV czy też innych mediach.

Brytyjskie małżeństwo Kate i Gerry McCann wraz z trójką swoich dzieci i gronem przyjaciół udali się w maju 2007 roku na wypoczynek do miejscowości Praia da Luz, położonej na południowym krańcu słonecznej Portugalii.
Grono dobrych znajomych wraz z gromadką uśmiechniętych, ciekawych świata dzieciaków, a wszystko to w otoczeniu pięknej okolicy i palącego słońca. Ot wakacje na jakie każdy z Nas jeździ z rodziną i właśnie w tym momencie oczami wyobraźni wspomina ten czas, podświadomie planując kolejny wypad.

Państwo McCann to zwykła rodzina niczym szczególnym nie wyróżniająca się. Oboje pracowali w zawodzie lekarza i historie rodem z kryminałów były im obce. Wszystko miało się zmienić 3 maja 2007 roku.
Cała grupa wczasowiczów mieszkała w jednym ośrodku i ich każdy dzień wyglądał podobnie, zwiedzanie, zabawa na plaży czy nad hotelowym basenem. Kiedy nastawała pora snu dla dzieci, usypiali je w pokojach, a sami odpoczywali w hotelowej restauracji położonej kilkadziesiąt metrów od miejsca gdzie spały ich pociechy. Rodzice aby mieć spokojne sumienie umówili się, że co pół godziny będą na zmiany zaglądać do hotelu by upewnić się, że wszystko jest dobrze.

Feralnego wieczoru jedli kolację, pili alkohol i dobrze się bawili, nic nie zapowiadało, że ten wieczór pozostanie w ich pamięci po dziś dzień. Z zeznań wynika, że pomiędzy godziną 19:30 a 22:00 odwiedzali dzieci kilkukrotnie i nic nie budziło ich niepokoju.
O godzinie 22:00 do hotelu udała się Kate McCann i ze zdumnieniem odkryła, że w pokoju dzieci jest otwarte okno (pokój znajdował się na parterze), a w łóżeczku nie ma małej Madeleine.

Sprawa porusza wiele wątków i jest bardzo tajemnicza. Zeznania grupy przyjaciół są niespójne, a dodatkowym elementem jaki dodaje mrocznego charakteru tej historii jest fakt, iż rodzice Madeleine przyznali, że podawali dzieciom środki usypiające, aby te nie budziły się podczas ich nieobecności.

Policja Portugalska we wrześniu 2007 roku uznała Kate i Gerrego za oficjalnych podejrzanych, a dowodami na ich udział w zniknięciu córki miały być ślady biologiczne(w postaci krwi) odnalezione w pokoju hotelowym oraz w wypożyczonym aucie jakim poruszali się Państwo McCann. Dodatkowo specjalnie szkolone psy mające niemal stuprocentową skuteczność w wykrywaniu zapachu zwłok oraz śladów krwi, wskazały to samo miejsce w apartamencie McCannów, ich wypożyczonym samochodzie oraz na odzieży Kate McCann. Tak więc czy rodzice wiedzą co stało się z ich córką? Czy matka miała kontakt ze zwłokami Madeleine?

Historia Madeleine to tragedia jaka spotkała jej rodziców i spotyka wielu rodziców każdego dnia na całym świecie. Była i jest bardzo medialna, rodzice Kate i Gerry nie dają światu zapomnieć co się wydarzyło w Portugalii, bo tylko tak mogą odzyskać córkę.

Zdecydowałem się zwrócić Waszą uwagę na ten ośmioodcinkowy dokument jaki możecie obejrzeć na platformie Netflix, ponieważ chce Was przestrzec przed utratą czujności. Wielkimi krokami zbliża się okres urlopowy, wielu z Nas zabierze rodziny z dala od miejskiej dżungli, wielu z Nas uzna ten czas za świetną okazję aby odpocząć, wypić lampkę wina ze znajomymi podczas chwili oddechu jaką mamy gdy Nasze dzieciaki słodko śpią.

Pamiętajcie, że dokumenty takie jak ten, są wynikiem wydarzeń które spotykają takich jak My, bądźcie czujni i niech ta historia będzie przestrogą…

Dokument możecie obejrzeć tutaj:źródło: Netflix.com

Leave a Reply