Gramy!Recenzje

Best Games 2019 // cz.2

By 10 stycznia 2019 No Comments

Zapraszam na drugą część zestawienia najciekawszych gier w 2019 roku. Po komentarzach jakie pisaliście pod pierwszym wpisem, zdecydowana większość z Nas (bo też się zaliczam do tego grona) czeka na trzecią odsłonę Metro: Exodus oraz remake Resident Evil 2, co potwierdza mój wybór jako jednych z ciekawiej zapowiadających się premier tego roku.
Dzisiaj kolejna porcja tytułów które wg. mojej oceny zasługują na szczególną uwagę, napiszcie w komentarzu na które z poniższych gier czekacie, a może jest taka której tutaj zabrakło, koniecznie dajcie znać!

Lecimy!

Days Gone


Zaczynamy z grubej rury, bo Days Gone wydaje się jedną z najciekawszych premier tego roku i zarazem exclusive na ps4. Początkowo miała się pojawić w połowie lutego jednak producent zdecydował o przesunięciu wydania na kwiecień. Myślę, że za tą decyzją kryje się aspekt ekonomiczno-marketingowy, ponieważ właśnie w lutym pojawiają się takie tytuły jak Metro Exodus, Crackdown 3, Far Cry New Dawn czy Anno 1800.
I o ile względy ekonomiczne mogą nie mieć, aż takiego znaczenia bo zapewne gra sprzeda się świetnie, to warto pamiętać, że przy kilku mocnych premierach jednego miesiąca musi się to odbić na sprzedaży. I nawet jeśli gracze chcieliby zakupić Days Gone po kilku miesiącach od premiery, cena mogła by być niższa, a co za tym idzie również zyski dla producenta mniejsze. Developerzy mogli obawiać się również, iż gra po prostu będzie „tylko” tą jedną z kilku i może nie zostać doceniona tak jak powinna ginąc w dziesiątkach recenzji. Premier w kwietniu praktycznie brak, więc pole do popisu dla ludzi od marketingu.

Days Gone to przygodowa gra akcji z otwartym światem. Właśnie mija dwa lata od wybuchu globalnej pandemii wirusa, który zamienił dziesiątki milionów ludzi w bezmyślne zombie. Nasz główny bohater który jest byłym członkiem gangu motocyklowego, ma jedno tylko zadanie – przeżyć.
Często będziemy zmuszani do podejmowania decyzji, które zaważą na dalszej fabule co tyko uatrakcyjnia rozgrywkę. Autorzy zadbali o system dnia i nocy oraz zmieniających się warunków pogodowych. Do dyspozycji dostaniemy spory otwarty świat w postapokaliptycznym klimacie, który możemy zwiedzać pieszo lub motocyklem. Otrzymamy również cały arsenał broni który możemy do upadłego testować na goniących Nas chmarach zombiaków.

Gra może odnieść duży sukces ze względu na spore podobieństwo do The Last of Us. Również poprzez fakt, że wielu graczy wyczekuje premiery 2 części TLoU, a Days Gone mogą potraktować jako solidną przystawkę przed głównym daniem.

Premiera: 26 kwiecień 2019

Platforma: PlayStation 4

 

Ghost of Tsushima

 

Kolejny exclusive zarezerwowany jednie dla posiadaczy PlayStation 4. Będzie to trzecioosobowa gra akcji z otwartym światem.
Fabuła przenosi Nas do roku 1274 w rejony Azji. Tarcia między imperium Mongolskim, niepodzielnie panującym w tamtych stronach owego czasu, a Japonią która to opływała w bogactwie, doprowadzają do krwawej rzezi, w wyniku której ginie rodzina głównego bohatera gry. Od tego czasu Nasz protagonista ma za zadanie, nie tylko obronić Kraj Kwitnącej Wiśni przed Mongołami, ale również pomścić swoich bliskich.

Przewaga liczebna wroga jest na tyle duża, że umiejętności samuraja mogą nie wystarczyć, dlatego też dużą rolę odegra tutaj styl cichego zabójcy, a do dyspozycji otrzymamy szeroki wachlarz broni białej jak katany, łuki etc. taki Hitman z innej epoki…
Warto nadmienić, iż  otrzymamy do eksploracji piękny, zróżnicowany otwarty świat, który zwiedzimy poruszając się pieszo lub konno.
Jednak moim zdaniem największym asem w rękawie tego tytułu jest jego egzotyka – otrzymamy możliwość przeżycia bardzo ciekawej i klimatycznej historii, która zapewne fabularnie odróżni się od wielu tytułów, jakie otrzymujemy w ostatnim czasie. Ja czuje, że to może być naprawdę kawał solidnej GIERY!

W grze dostępny będzie jedynie single player.

Niestety nie znamy dokładnej daty premiery i możemy mieć jedynie nadzieje, że będzie ona w tym roku.

Premiera: 2019

Platforma: PlayStation 4

 

Dying Light 2

 

Po pierwszej bardzo dobrze przyjętej na rynku odsłonie tej gry, polskie studio Techland zapowiedziało na 2019 rok drugą część gry.

Po 15 latach od wydarzeń z miasta Harran gdzie wcielaliśmy się w Kyle Crana, grając w pierwszą część. Tym razem ponownie Nasz bohater wyląduje w mieście pełnym zmutowanych ludzi zarażonych wirusem, którzy stają się śmiertelnie niebezpieczni po zachodzie słońca. Świat jaki otrzymamy do dyspozycji, ma być co najmniej czterokrotnie większy od tego z pierwszej części, oraz ma zostać dość istotnie rozwinięty tryb walki wręcz. Na uwagę zasługuje nieliniowość fabularna, a więc Nasze wybory będą miały realny wpływ na wydarzenia w grze, co jest coraz częstszym zabiegiem stosowanym przez developerów i tutaj plus dla Nich. W tym celu Techland zatrudnił ekspertów którzy czuwali nad jak najlepszym rozwinięciem treści opowiadanej historii, a jednym z Nich był Chris Avellon znany z takich produkcji jak Follout czy Star Wars . Nie zabraknie tego z czego poniekąd zasłynęła pierwsza część Dying Light, a więc mocno wyeksponowanego stylu parkour który ma zostać jeszcze ulepszony. W grze standardowo już otrzymamy cykl dnia i nocy. Chyba jedną z najciekawszych nowości w Dying Light 2 będzie tryb kooperacji, do wspólnej zabawy w maksymalnie cztery osoby.

Techland podczas zeszłorocznych targów E3 nieoficjalnie dawał do zrozumienia w kuluarach, iż premiera nastąpi w 2019 roku, czekamy!

Premiera: 2019

Platforma: PC, PlayStation 4, Xbox One

 

Tom Clancy’s The Division 2

Kontynuacja Tomka i tytułowej Dywizji. Produkcją dwójki po raz kolejny zajęło się studio Ubisoft Massive, jednak tym razem było wspomagane przez kilka firm podwykonawczych co pozwala oczekiwać naprawdę solidnej produkcji. Gra akcji z elementami RPG, oparta głównie na zabawie w trybie multiplayer.
Trafiamy do Waszyngtonu w USA, gdzie z dnia na dzień sytuacja staje się coraz to bardziej nerwowa, czego podłożem są wieści o planowanym zamachu stanu. Jako członkowie Dywizji-elitarnej grupy zbrojnej, mamy za zadanie powstrzymać zdrajców narodu i uratować miasto przed zagładą.
Dość klasycznie rozwiązane zostało rozwijanie umiejętności bojowych Naszej postaci, wraz z biegiem gry jak również ilością eliminowanych przez Nas przeciwników i wykonywanych zadań pobocznych Nasz żołnierz zdobywa punkty doświadczenia, awansując na kolejne poziomy w hierarchii i otrzymując możliwość rozwijania ekwipunku.
Gra sprawdza się idealnie do gry kooperacyjnej, wraz z grupą znajomych. Jednak nawet nie mając chętnych do wspólnego ratowania świata, system gry poprzez proces matchmakingu, wylosuje Nam graczy z podobnymi umiejętnościami postaci do Naszych.

Premiera: 15 marca 2019

Platforma: PC, PlayStation 4, Xbox One

 

Doom Eternal

 

W 2016 roku został wypuszczony po 23 latach Doom. Miała to być kontynuacja kultowego FPSa i choć z początku sceptycznie podchodzili gracze do tego tytułu, to finalnie okazało się to strzałem w dziesiątkę. Gra zebrała świetne recenzje i rzeszę fanów, również tych którzy nie grali w pierwsze wydania gry, bo zwyczajnie jeszcze robili w pieluchy, lub tata nie spotkał mamy 😉
Dzisiaj czekamy datę premiery Doom Eternal, który to jest kontynuacją tego z 2016 roku i wielu z Nas już zaciera ręce na wieść o powrocie do piekła 😉

Sama fabuła przenosi Nas w niedaleki okres od zakończenia poprzedniej części, a My wcielimy się ponownie w komandosa którego zadaniem będzie wybicie demonów, które rozgościły się na ziemi. Oczywiście jak w poprzednich częściach, będziemy podróżowali między planetami czy może lepiej powiedzieć wymiarami…
Wielu graczy otwarcie przyznaje, że chociaż od premiery ostatniej części minęło prawie 3 lata, wciąż bardzo chętnie wracają do tego tytułu. Więc możemy oczekiwać, że i tym razem id Software odpowiedzialne za produkcję nie zawiedzie i dostaniemy solidny kawał krwawego mięcha na talerzu.

Oprócz trybu single, nie zabraknie multiplayer oraz nowości, jaką będzie tryb Inwazji. Pozwoli on wcielić się w demona z trybu kampanii innego gracza, znacznie utrudniając mu życie.

Gra podobnie jak poprzednia część, pojawi się również na Nintendo Switch.

Premiera: 2019

Platforma: PC, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch

 

Anno 1800

 

Kolejna odsłona gry ekonomiczno-strategicznej od Ubisoftu.

Samo założenie gry nie zmieni się. Stajemy się przywódcą skromnej osady i na Naszych barkach będzie kierowanie poddanymi, tak aby sprawnie pozyskiwali surowce niezbędne do życia, oraz budowania Naszego imperium. Aby Nasze miasto rozwijało się prężnie, musimy dbać o jego twórców i skutecznie zaspokajać ich potrzeby. Istotnym elementem strategicznym w grze jest barter, więc musimy uważnie zarządzać surowcami jakie posiadamy. Dostaniemy możliwość regulowania podatków w zależności od stanu Naszego budżetu oraz otrzymamy możliwość nawiązania stosunków z sąsiednimi miastami, lepszych lub gorszych – to zależy już wyłącznie od Naszych zamiarów…

Fajnym elementem jest dbałość o szczegóły, jakie zapewnia gra. Budując budynek, możemy szczegółowo poznać etapy jego tworzenia, oglądając go z bliska, w wybudowanych fabrykach tętniących pełnią życia, możemy obserwować procesy produkcyjne, jakie w Nich zachodzą.

Gra posiada tryb dla pojedynczego gracza zarówno fabularny jak również w postaci swobodnej rozgrywki. Otrzymamy również mocno rozwinięty tryb multiplayer.

Premiera: 26 luty 2019

Platforma: PC

 

Crackdown 3

 

Gra akcji która początkowo miała być tytułem exclusive dla Xbox One, jednak ze względu na dość duże naciski graczy, Microsoft zdecydował o wypuszczeniu tytułu również na PC.

Trzecia część popularnej serii ma kontynuację 10 lat po wydarzeniach z Crackdown 2, a My po raz kolejny wcielamy się, w rolę wojownika z futurystycznego miasta New Providence. Wkraczamy do akcji po zaatakowaniu metropolii przez nieznane ugrupowanie i Naszym głównym celem jest unicestwienie wroga i zaprowadzenie porządku na ulicach.
Gra oferuje Nam rozbudowany otwarty świat, który możemy swobodnie eksplorować, wykonując misje poboczne oraz wyszukiwać ukryte „znajdźki”.
Bardzo efektownie wygląda styl poruszania się Naszego bohatera, który oprócz możliwości wykonywania dalekich skoków, może również swobodnie wspinać się po budynkach. Do dyspozycji Naszego bohatera oddano całą paletę najbardziej śmiercionośnych broni, która może okazać się niezbędna w pokonaniu armii wrogów oraz tzw. bossów.
Im dłużej będziemy grali tym lepiej rozwijać się będą umiejętności Naszego wojownika, takie jak siła czy szybkość, które zapewnią Nam często przewagę w walce.

To o czym należy wspomnieć, to zaawansowany system demolki jaki oddadzą w Nasze ręce producenci. Możemy nie tylko niszczyć pojazdy i ściany budynków, ale wręcz zburzyć całe miasto. Co w połączeniu ze świetną grafiką i zachowaniem odpowiednich praw fizyki, daje niesamowite wrażenie i dodatkową atrakcję dla graczy.

Premiera: 15 luty 2019

Platforma: PC, Xbox One

 

 

Leave a Reply